Významní vedci spochybnili pád dvojičiek

Významní vedci spochybnili oficiálnu verziu pádu dvojičiek. Pravdepodobnejšou sa ukazuje riadená demolácia

Celosvetovo uznávaní vedci potvrdili, že konšpiračné teórie o páde dvojičiek 11. septembra 2001 v dôsledku riadenej demolácie majú bližšie k pravde než oficiálna verzia o ich páde. Informáciu o tom priniesli viaceré naše a svetové médiá.

Významní vedci Steve Jones, Robert Korol, Anthony Szamboti a Ted Walter publikovali výsledky svojej práce s dôkazmi v časopise Europhysics News. Venovali sa výlučne technickému rozboru zrútenia mrakodrapov. Prišli s dôkazmi, ktoré vedú skôr k riadenej demolácii než k oficiálnej verzii vlády USA a mainstreamových západných propagandistov o pádu, ktorý mal vraj spôsobiť náraz lietadiel a následný požiar. Štvorica celosvetovo významných a uznávaných vedcov tiež uviedla, že si je vedomá chúlostivosti danej veci, preto by ich dôkazy mali byť ešte predmetom ďalšieho vedeckého nestranného vyšetrovania. Ešte donedávna totiž mali v médiách prednosť vedci, ktorí mali blízko k vláde USA.

Celosvetovo uznávaní vedci a odborníci  sa okrem pádu dvojičiek venovali aj, pádu tretej budovy a to  WTC7  Svetového obchodného centra, do ktorej žiadne lietadlo nenarazilo.

Doteraz ľudia, ktorí oficiálnu verziu spochybňovali, boli zosmiešňovaní argumentmi, že nosníky Dvojičiek boli po náraze lietadiel a následnom požiari natoľko oslabené, že jednoducho museli padnúť. Pri budove číslo sedem mal k pádu prispieť len obyčajný párhodinový požiar.

Už spomínaní významní vedci však tieto absurdné argumenty absolútne spochybnili. Vychádzajú z toho, že ak by to bola pravda, bola by to celosvetová rarita, keďže žiadna výšková budova sa následkom požiaru nikdy nezrútila.

“Jediný fenomén, ktorý je schopný viesť k takémuto úplnému zrúteniu budov, je postup známy ako riadená demolácia, keď sa k zámernému zničeniu použijú výbušniny či iné zariadenia”, vyhlásili vedci.

Vo svojej práci s dôkazmi odborníci tvrdia, že požiar zásadne nemal takú vysokú teplotu, aby narušil oceľové nosníky výškových budov. Väčšina mrakodrapov má taktiež  protipožiarne systémy, ktoré zabraňujú ohriatiu nosníkov. Nosníky sú ďalej chránené nehorľavými materiálmi a izoláciou a nosný systém je tiež vyrobený tak, aby nenastalo zrútenie celej budovy.

Ako príklad uvádzajú budovu číslo 5, ktorá bola zasiahnutá taktiež požiarom, dokonca väčším a dlhšie trvajúcim než WTC7 a napriek tomu sa nezrútila .

Túto verziu potvrdzuje aj  hlavný statik budov WTC John Skilling, ktorý povedal, že veže boli navrhnuté špeciálne tak, aby ustáli náraz veľkého dopravného lietadla.

Na záver svojej práce vedci poznamenali:

“Prevažná väčšina dôkazov poukazuje na riadenú demoláciu. Vzhľadom na ďalekosiahle dôsledky je morálne nevyhnutné, aby sa táto hypotéza stala predmetom skutočného vedeckého nestranného vyšetrovania zodpovedných úradov”.

Spojené štáty Americké odpovedali na údajne útoky tzv. „Vojnou proti terorizmu“. Zaútočili na Afganistan, aby zosadili Taliban a v roku 2003 uskutočnili agresiu na Irak. Mnohé ďalšie krajiny taktiež posilnili svoju protiteroristickú legislatívu a rozšírili právomoci mocenských zložiek. Teraz sa ukazuje, že to bola zrejme dopredu pripravená a koordinovaná akcia vtedajšej vlády USA za účelom vojenskej agresie voči štátom Blízkeho východu, získania vplyvu, nerastných surovín a prísnej kontroly ľudí pod zámienkou boja proti terorizmu.

hlavnespravy.sk, 8. 9. 2016

10
sep
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*