V čom je podstata „plutóniového problému“?

Video sa šíri pod titulkom – „Oni sa zlostia, pretože sme ich predbehli v modernizácii“. No a k podstate problému s plutóniom Rusi jednoznačne poukazujú na to, že Američania sa ich aj v tomto snažili podviesť!

Zmluva hovorí o utilizácii 34 ton plutónia na každej strane. Rusi na to postavili fabriku, Američania nie. Tí, naopak, na pol ceste vychytralo vymysleli (generál Ivašov hovorí, že tento spôsob bol zavrhnutý už pri rokovaniach) iný spôsob „utilizácie“. Taký, že súčasné plutónium sa neznehodnotí, ale len „zakope do zeme a v prípadnej chvíli znovu vykope“, čo má byť omnoho lacnejšie, ako vyprodukovať nové zbrojné plutónium, hovorí jeden z odborníkov, ktorý bol pri príprave zmluvy, podpísanej v roku 2000.

Generál Ivašov serióznosť Američanov predvádza na inom prípade, Start 1.

Zazmluvnená utilizácia podľa neho znamená kompletné rozobratie rakety tak, aby sa už nedala abnoviť. Lenže Američania i toto chcú vnímať inak: „…atómové nálože neutilizujú, ale skladujú. Druhé stupne rakiet tiež skladujú, čiže vytvárajú si návratný potenciál!“

Na čo sa vlastne Američania spoliehajú? Na svoj plán bleskového globálneho úderu, ktorý v roku 2003 podpísal G. W. Bush mladší. Ten má v momente zlikvidovať 70 % atómového potenciálu Ruska. No a na to, aby Rusko bolo zbavené možnosti odvetiť Američanom, vytvára sa globálny systém protiraketovej obrany.

A ako je to s ruským predbehnutím modernizácie amerických systémov? Na to už odpovedá video.

V. Mikunda podľa Youtube.com

17
okt
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*