Amerika sa roztriasla ako osika

Plány Ruska rozosievajú po USA paniku

Najnovšie ruské prieskumné lietadlá možno začnú lety nad územím USA. Moskva mieni získať takéto povolenie v rámci zmluvy o otvorenom nebi. Pentagon vie prečo ho táto iniciatíva vystrašila.

Američania bijú na poplach. Rusko môže čoskoro odhaliť množstvo tajomstiev národnej bezpečnosti USA. Stane sa to možným vďaka zmluve o otvorenom nebi.

Moskva plánuje požiadať Washington o povolenie na prelet najnovších prieskumných lietadiel na územím USA.  Požiadavka je podľa všetkého obyčajnou formalitou nakoľko vďaka podmienkam tejto zmluvy Rusko má právo uskutočňovať pozorovanie lietadlami, ktoré nenesú na palube výzbroj, uvádza Sky News.

Washington sa teraz obáva nevyjavenia svojich tajomstiev bez ohľadu na to, že táto zmluva bola uzavretá práve na zabezpečenie priezračnosti vojenskej činnosti signatárskych štátov. V Pentagone už potvrdili, že Rusko počas pozorovacích letov môže získať informácie, týkajúce sa národnej bezpečnosti a kľúčových otázok zabezpečenia života.

„Nedá sa ani predstaviť zraniteľnosť informácií, ktoré Rusko získa a cena, ktorá bude stáť toto odhalenie“, nazdáva sa hlava Strategického velenia OS USA admirál Cecil D. Haney.  Pri všetkom uspokojuje vraj len to, že Moskva sa bude musieť podeliť o údaje, ktoré sa jej podarí získať pri pozorovaní (rozumej – Američania sa nazdávajú, že to, o čo sa Moskva nepodelí, to nezistila.).

Podľa dni.ru, 22. 2. 2016

22
feb
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*