Amnesty o Sýrii

Amnesty International nazvala vojenskú pomoc Ruska Sýrii „najkrikľavejším vojnovým zločinom desaťročia“

Predstavitelia tejto britskej mimovládnej organizácie tvrdia, že ruské vojenské lietadlá akoby úmyselne bombardovali civilné pozície tzv. „umiernenej“ opozície Sýrie, pričom opomína sa, že v jej radoch bola potvrdená existencia bojovníkov Islamského štátu. 

AI má problém zorientovať sa v dátumoch, nakoľko tvrdí, že práve protiteroristická operácia ruských VKS vyprovokovala prúd utečencov z tejto krajiny.

Amnesty International sa zaoberá len tradičnou protiruskou propagandou, veď aj OSN slovami svojho oficiálneho predstaviteľa Farhan Haka oficiálne vyhlásila, že nedisponuje žiadnou informáciou o smrti sýrskych civilistov kvôli konaniu Ruska.

Svet sa však na šťastie nepozerá na dianie okolo seba len cez nedokonalé vnímací orgán AI.  Napríklad francúzsky expert na otázky Stredného východu Ronald Lombardi hovorí opak, keď tvrdí, že hrozba európskym záujmom nepochádza z Ruska, ale z Turecka a Saudskej Arábie: „Človek musí byť slepý, alebo úplný hlupák, aby si neuvedomil, že Rusko v Sýrii bráni Európu“.

V. Mikunda s využitím pravda.ru a svobodnenoviny.eu

22
feb
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*