Československé légie v službách USA

(výňatok)

Toto viete o čs. légiách?

…(1918, bitka o Baku a zmluva s Nemeckom o spoločnej ťažbe ropy, Británia musela Kaukaz opustiť). To rozzúrilo Američanov, ktorí za to svojho muža Trockého veľmi kritizovali. Chceli ho vymeniť za Kerenského, ktorý sa už raz osvedčil. Nakoniec Trockij navrhol riešenie, ktoré USA akceptovali. Bude použitá československá jednotka, ktorá sa nachádza na ruskom území.

 

Čechoslováci na nútenej službe teroru

Americký veľvyslanec v Číne napísal prezidentovi Wilsonovi: „Bolo by veľkou chybou povoliť československým oddielom opustiť Rusko. Môžu pre nás kontrolovať celú Sibír. Ak by tam neboli, museli by sme ich tam poslať.“ Štyridsaťpäť tisícový vojenský oddiel Čechoslovákov začal podľa rozkazu obsadzovať Transsibirskú magistrálu a krajinou sa šírila správa: Američania sú na Sibíri.

 

Americký prezident W. Wilson

To bol Trockého čas. Vydal príkaz: „Každého Čechoslováka, ktorého nájdete ozbrojeného, na mieste zastreliť.“ Americký generálny konzul Harris rozdával Čechoslovákom ďalšie rozkazy a pozdĺž Transsibirskej magistrály začali prepukať povstania a vojna. USA na to reagovali výsadkom amerických, kanadských, britských, francúzskych, talianskych a japonských vojakov na Sibír, aby občiansku vojnu ešte rozšírili.

Ak by nevyhral Stalin, ale Trockij, celý ZSSR by sa zmenil na jednu obrovskú koncesiu a pracovný tábor smrti.

Dnes je Rusko opäť na starej krížovej ceste. Opäť naň útočia anglosaské mocnosti a snažia sa ho zotročiť. Neriskujú pri tom vôbec nič. Vojenský biznis im zarába a krv, ktorá pri tom tečie nie je ich.

Podľa AENews,  10. mája 2015

 

Originál: http://aeronet.cz/news/souboj-stalina-s-trockim-proc-se-ti-dva-tak-nenavideli-cs-legie-v-sssr-plnily-ulohu-usa-ceske-vazalstvi-od-samotneho-pocatku-vzniku-masarykovske-republiky/

15
máj
2015

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*