Čo ponúka Bašar Asad Európe

Bašar Asad chce zásadne pomôcť Európe. No média mlčia!

Z rozhovoru, ktorý sýrsky prezident Bašar Asad poskytol Yohoo News, sme sa nemali dozvedieť to, čo je pre nás zásadné. A preto je tento ostatný rozhovor dokonalou ukážkou, ako globálna mediálna mašinéria kontroluje tok informácií.

Asad v piatok 10. februára poskytol rozhovor povýšeneckému dopisovateľovi Yahoo News (plne znenie tu: https://www.yahoo.com/news/exclusive-yahoo-news-interview-president-100000514.html, pri ktorom bola evidentná mimika a gestikulácia amerického novinára a na druhej strane pokorná pozícia sýrskeho prezidenta, ktorý ale Američana v ďalšej časti rozhovoru svojimi argumentmi absolútne „rozbil“ a zosmiešnil – viď. Saudská Arábia, Kerry a blok ku „správe“ Amnesty International).

Čo sa z rozhovoru dostalo k bežnému občanovi Českej republiky a Slovenskej republiky? Toto: Asad odmietol Trumpom plánované bezpečnostné zóny v Sýrii.

Inak povedané, bežnému občanovi ČR a SR sa dostalo to, čo z rozhovoru vybrala agentúra Reuters, od ktorej správu prevzala verejnoprávna ČTK a od tej zase rad novín, serverov, rádií a televízií.

A čo sa bežný občan ČR a SR nedozvedel? Nedozvedel sa nič, čo bolo v rozhovore povedané o utečencoch.

„Toto je humanitárna katastrofa, vytvorená teroristami podporovanými Západom a samozrejme aj regionálnou podporou zo strany Turecka, Kataru a Saudskej Arábie“, reagoval Bašar Asad na novinárov pokus podsunúť prezidentovi zodpovednosť za migračnú krízu.

V ďalšej časti bola reč o migrantoch v kontexte imigračného dekrétu, ktorý dopisovateľ označil typickým účelom výrazom „kontroverzný“. Na otázku, čo si o výnose Asad myslí, sýrsky prezident odpovedal: „Je to americká záležitosť vyplývajúca zo suverenity amerického národa. Každý štát má právo zaviesť akékoľvek regulácie vstupu do krajiny.“ „Mojou zodpovednosťou je obnovenie stability a priviezť ich späť do Sýrie,“ povedal ďalej Asad.

Na otázku, či sú medzi utečencami teroristi, odpovedal: „Jednoznačne.“ Poukázal tiež na príklady obrázkou dostupných na internete, o ktorých mainstreamová média zaryto mlčia: rovnakí teroristi, ktorí v Sýrii držia zbraň a zabíjajú ľudí, sú v Európe považovaní za mierumilovných utečencov.

Asad ďalej povedal, že jeho úlohou je priviesť utekajúcich Sýrčanov späť do ich krajiny, a nie pomáhať tomu, aby sa z nich stali migranti. A to všetkých… Nevlastním túto krajinu, nie je to môj dom, nie je to moja firma, nie je to moja farma, je to štát všetkých Sýrčanov,L uviedol Asad a podotkol, že na zreteľ treba brať ako súčasť zmierenia aj amnestie.

Podľa eurasia24.cz, 11. 2. 2017

16
feb
2017

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*