Holokaust vraj uniesol len 1 milión Židov

Holokaust vraj uniesol len 1 milión Židov 

Rabín Yosef Mizrachi… vyhlásil, že miera zmiešaných sobášov v Európe pred holokaustom svedčí o tom, že v skutočnosti zahynulo menej ako 1 milión skutočných Židov.

Ultraortodoxný rabín z New Yorku, ktorý v minulosti publikoval na sieti tisícky populárnych osvetových lekcií, v utorok (29. decembra 2015 – pozn. prekl.) v jednej z nich povedal, že v holokauste zahynulo iba približne 1 milión halachických Židov, čiže ľudí narodených židovskej matke.

Vo videu na jeho YouTube kanáli, ktoré bolo nafilmované počas lekcie vo štvrti Queens, citoval newyorský rabín Yosef Mizrachi vysoké asimilačné hodnoty z Európy pred 2. svetovou vojnou, čím chcel argumentovať, že 80 percent tých, ktorí boli identifikovaní ako židia a zabití nacistami počas holokaustu, neboli podľa židovského zákona halacha Židmi.

„Keď sa pozriete na percento asimilácie v Európe, ktoré dosiahlo hodnotu 80 percent, je rozumné domnievať sa, že 80 percent zo 6 miliónov neboli Židia”, povedal Mizrachi, ktorý vyučuje v ješive v Monsey.

„Pravdou je, že nebolo zabitých ani 1 milión Židov. Nie že by to – Boh ochraňuj, bolo bezvýznamné číslo, je to masívne množstvo, ale medzi 1 miliónom a 6 miliónmi je rozdiel.“

„Pre nežidov je každý, kto má trochu židovskej krvi, Žid“, vysvetľuje Mizrachi. „Napríklad podľa sekulárneho zákona, je Howard Stern, nečistý, opovrhnutiahodný človek, Žid.“

Ale – tvrdí Mizarchi – jeho matka nie je Židovka, takže „pre [židovskú] ženu je zakázané vydať sa za neho.“ V obecenstve počuť, ako sa niekto pýta, kto je Howard Stern.

„V Spojených štátoch sú tisíce ľudí menom Cohen a Levy, ktorí sú totálni nežidia… Tak to bolo aj v Európe.“

Mizrachi posiela svoje videá aj na Divineinformation.com, jeho osvetovú stránku spustenú v roku 2004.

„Tieto lekcie a videá si vytvorili enormné množstvo divákov vo vyše 50 krajinách, najmä v USA, Izraeli, Kanade a Anglicku,“ píše sa na stránke.

Mizrachi má vyše 6000 odberateľov na YouTube a viac ako 18 400 nasledovníkov na Facebooku, kam posiela svoje videá a ďalšie pokyny ako má žiť Žid Tóry (Torah Jew – pozn. prekl.).

Vo svojom najčerstvejšom príspevku, nazvanom „Božské zákony o obliekaní žien“, opisuje presne na centimeter spôsob, ako sa musia ženy obliekať za každých okolností, dokonca aj vo vlastných príbytkoch. Pokyny zahŕňajú pravidlá ako – „žena môže mať odhalené nohy najviac do 8 cm od päty“ a „žena nemusí mať pančuchy keď je doma so svojím manželom. Ak však jej manžel študuje Tóru, modlí sa, alebo uskutočňuje požehnanie, musí mať pred ním oblečené pančuchy“.

Po ničivom aprílovom zemetrasení v Nepále umiestnil Mizrachi na internet fotografiu Kathmándu pred a po s nadpisom „všetky modloslužobnícke miesta v Nepále sú teraz zničené“. Príspevok spustil na sociálnych sieťach vlnu pobúrenia, avšak mnohí z jeho prívržencov sa ho zastali.

Mizrachi sa narodil v Izraeli a ako dvadsiatnik sa presťahoval do Spojených štátov, kde získal vysviacku.

Zdroj: haaretz.com, preklad: TK InfoVojna

 

Aktualizácia:

Americký rabín Yosef Mizrachi sa ospravedlnil za to, že povedal, že v holokauste zomrelo iba 1 milión Židov

Americký ultraortodoxný rabín Yosef Mizrachi, ktorý minulý týždeň tvrdil, že v holokauste zomrelo menej ako 1 milión Židov sa v nedeľu opravil a ospravedlnil za svoj výrok. Ospravedlnenie bolo podľa nedeľňajšieho oznamu zaslané emailom do redakcie Yeshiva World News. „Chcel by som sa ospravedlniť za svoje nesprávne vyjadrenie na adresu 6 miliónov Kedoshim (svätých), ktorí boli tragicky zavraždení počas holokaustu“, povedal rabín Mizrachi po tom, ako „mu boli ukázané presné štatistiky a uvedomil si, že tých, ktorí neboli halachickí Židia bolo veľmi malé, minimálne číslo“.

„Kedoshim holokaustu musia byť zapamätaní a posvätní najúctyhodnejším možným spôsobom. Mojim cieľom bolo zobudiť náš národ z tichého holokaustu, ktorý prebieha práve teraz a ktorým je rastúci počet prípadov zmiešaných manželstiev v USA a v zbytku sveta“, pokračoval. Mizrachi povedal, že jeho slová boli „vytiahnuté z kontextu“, keďže na YouTube bola odvysielaná iba časť videa. „Nikdy, nikdy nebolo mojim zámerom uraziť tých, ktorí prežili holokaust ani členov ich rodín“, povedal.

Zdroj: jewishbusinessnews.com, preklad: TK InfoVojna

Porovnaj: http://www.infovojna.sk/v-holokauste-zahynulo-menej-ako-1-milion-zidov-hovori-ultraortodoxny-rabin-z-hnutia-outreach

12
jan
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*