Hrozba prenosu pamätníka

Prenos pamätníka VÍŤAZSTVA

Ako bývalý občan mesta Trnava viem, že vojenská posádka toho mesta sa pripojila  ako jediná zo západu Slovenska sa pripojila k SNP.

Do SNP odišlo 3500 mužov z toho tri tisícky vojakov a záložníkov slúžiacich v miestnych kasárňach a zmobilizovaných zo všetkých kútov západného  Slovenska a viac ako pol tisíca dobrovoľníkov z radov obyvateľov mesta odišlo na povstalecké územie už 30. augusta 1944 k SNP.

Premiestnenie pamätníka považujeme za poškvrnenie pamäti týchto bojovníkov za slobodu ako aj tých čo padli v nerovnom boji proti presile nacistov. Už sám názov “Námestie SNP” hovorí o tom, že je to pamiatka na hrdinné dni trnavskej posádky a dobrovoľníkov. Prenesenie pamätníka na BOČNÚ ulicu považujeme za politickú zaslepenosť niektorých  trnavských tzv. “aktivistov”, ktorí nepoznajú históriu bojovníkov hrdinskej trnavskej posádky a dobrovoľníkov. Prenesenie pamätníka na bočnú ulicu je prejav politickej zaslepenosti niektorých ľudí, ktorým historická pamäť nič nehovorí,

Preto apelujeme na svedomie “nových architektov” mesta Trnava nepoškvrňte dobré  meno mesta, ktoré sa historicky zapojilo do odboja.

 

Čumakov Akexander
čestný predseda Zväzu Rusov na Slovensku
bývalý občan mesta Trnava

20
júl
2017

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*