HZ, NATO v Sýrii nemôže lietať

NATO: Gigantická rádioelektronická bublina v Sýrii nám neumožňuje lietať

Oslepené radary, narušená funkčnosť elektronických navádzacích systémov a tiež nasadené rušenie družicovému snímkovania v „bubline“ o priemere 600 km, uvádza jeden z generálov prostredníctvom Daily OSNet.

Ide o ďalší oznam po správe o ruskom krížniku vybavenom komplexom S-300, rozmiestnenom pri brehoch Latakii. Oba tieto systémy tvoria to, čo vrchný veliteľ NATO generál Philipp Breedlove opisuje ako „ruskú bublinu“.

Výsledkom toho je, že vo vnútri bubliny s priemerom 600 km je NATO efektívne oslepené. Jej centrum je na ruskej základni v Latakii.

Akú tajnú zbraň to Rusi v Sýrii rozmiestnili? Autor predpokladá, že ide o technológiu podobnú Richag koncernu rádioelektronickej technológie, pravdepodobne s unikátne obrovskými možnosťami. Taktický variant tejto technológie bol ruským novinárom predvedený ešte v apríli 2015.

Systém Richag je namontovaný na platforme helikoptéry Mi-8MT. Hovorí sa, že momentálne neexistuje vo svete nič, čo by ho zlikvidovalo. Elektronicky vie zadusiť radary, sonary a ďalšie vyhľadávacie systémy, ochraňovať lietadlá, helikoptéry, drony, pozemné i námorné sily od rakiet „vzduch-vzduch“ a „zem-vzduch“ a ďalšie obranné systémy v rádiuse niekoľko stovák kilometrov. Môže byť pripevnený na bloky rôznych druhov ozbrojených síl, vrátane lietadiel, helikoptér, pozemných a námorných síl.

Článok v Daily OSNet prikladá veľkú pozornosť krokodílím slzám natovského generála P. Breedloveho, ktorý povedal, že Rusi nám okrem Pobaltska a Čierneho mora zatvorili dvere do oblasti Stredozemného mora.

Pochopiteľne, že v tejto súvislosti sa opäť vynára neslávna misia americkej bojovej lode Donald Cook do Čierneho mora, kde ju za 90 minút riadne preškolil, totálne demoralizoval a vojensky úplne znemožnil 30-ročný ruský bombardér Su-24.
Podľa všetkého Američania teraz horúčkovito hľadajú dotykové body s Ruskom, no obávajú sa, že razantný prechod od konfrontácie k spolupráci bude chápaný ako ich kapitulácia. Pre Obamu je to ako osie žihadlo v podpazuší jeho politickej kariéry.

Že sa čosi deje, to sa dá vidieť aj podľa toho, že skončili nájazdy v OSN na Vitalija Čurkina od jednej nevyváženej osoby, zmenil sa aj tón vyjadrení J. Kerryho ohľadne Sýrie a Ukrajiny. Nikto už nepožaduje okamžité odstúpenie Asada, no začínajú sa výčitky voči Porošenkovi za porušovanie Minských dohôd.

Rusko odpovedá na urážky pokojne a uvážlivo. Teraz už samotné americké médiá pripomínajú Obamovi všetko, čo hovoril o ruskom „hospodárstve roztrhanom na cucky“ i o Rusku, ako o „regionálnej veľmoci“. Lenže teraz už v tóne, ktorý mu nie je príjemný.

Podľa topwar.ru, 9. 11. 2015

Zdroj:  http://osnetdaily.com/2015/10/russian-jamming-system-blocks-all-nato-electronics-inside-bubble-600-km-in-diameter-over-syria/

09
nov
2015

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*