Mobilizujeme sa proti fašizmu

Eduard Chmelár: Mobilizujme sa proti fašizmu! Podľa nezverejneného prieskumu by voľby do VÚC v BBSK s prehľadom vyhral Marián Kotleba

Vysokoškolský učiteľ, publicista a občiansky aktivista Eduard Chmelár tvrdí, že podľa nezverejneného prieskumu by predseda strany ĽSNS, Marián Kotleba s prehľadom vyhral voľby do VÚC v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Chmelár preto vyzýva všetky politické strany, aby sa zjednotili a postavili sa “fašizmu”.

“Podľa jedného nezverejneného prieskumu, ktorý si dali urobiť niektorí kandidáti, by jednokolové voľby predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja vyhral s prehľadom Marián Kotleba. Okrem toho majú pravicoví extrémisti šancu zabodovať aj v Prešovskom a Nitrianskom samosprávnom kraji.”

Podľa Chmelára je preto chybou, že vládni politici presadili jednokolové voľby do VÚC .Vyhovuje to podľa neho hlavne Mariánovi Kotlebovi.

Ako ďalej uvádza, ak Kotleba vyhrá vo voľbách do VÚC, vyhrá všetko aj parlamentné voľby:

“Už dnes jeho nameraných 13 percent znamená, že v skutočnosti atakuje 20-percentnú hranicu, lebo minimálne tretinu jeho prívržencov tvoria tzv. skrytí voliči – teda takí, ktorí sa k jeho podpore hanbia priznať. A tento výsledok v budúcich voľbách môže vytvoriť patovú situáciu, kedy sa budú musieť všetky parlamentné sily – Fico i Sulík, Bugár i Danko, Matovič i prípadná očakávaná líderka Progresívneho Slovenska Radičová – spojiť proti Kotlebovi. A účinky tohto nestráviteľného gulášu môžu byť katastrofálne: ďalšie voľby už môže vyhrať Kotleba.”

Chmelár preto poslal politikom odkaz:

“Chcem preto vyzvať všetkých politikov, ktorí to majú v hlave upratané, aby nehazardovali s budúcnosťou nášho štátu a zjednotili sa v tomto kľúčovom zápase proti nástupu fašizmu. Ja viem, že všetci hovoria, že to chcú urobiť – nechcú, poznám ich. Budú taktizovať, kombinovať a dávať si podmienky do poslednej chvíle, a potom hlučne prenášať zodpovednosť na iných. Ale zodpovednosť je na všetkých, bez výnimky.”

Vysokoškolský učiteľ tiež vysvetlil prečo si myslí, že Kotleba je fašista:

“Akosi ma už nebaví dookola vysvetľovať, že keď sa niekto producíruje v gardistickej uniforme, hajluje, SNP nazýva židoboľševickým pučom, povstalcov banditmi a chce nastoliť stavovský štát – tak asi to nebude budhistický mních,” tvrdí Chmelár.

Marian Kotleba sa už viac krát voči tomuto označeniu ohradil. Poslednýkrát dokonca podal trestné oznámenie. Peter Pellegrini (SMER-SD) ho totiž  v diskusnej relácii na RTVS označil za fašistu:

“Dnes som podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania. Nebudem tolerovať, aby ma niekto vo verejnoprávnej televízii označoval za fašistu. K žiadnemu fašizmu sa nehlásime a nikdy sme sa k nemu ani nehlásili. Keďže trestné oznámenie je podané na neznámeho páchateľa, dúfam, že polícia identifikuje nielen daného pána v televíznej relácii, ale aj ostatných, ktorí sa o nás takto vyjadrovali,” napísal Kotleba na sociálnej sieti.

Voľby do VÚC sa budú konať v novembri tohto roku a zatiaľ je hlavným favoritom na víťaza v Banskobystrickom samosprávnom kraji súčasný župan Marián Kotleba. Okrem neho sa do boja o tento post zatiaľ prihlásili viacerí kandidáti ako napríklad Martin Klus (SaS), Stanislav Mičev (riaditeľ múzea SNP) či výrobca nátierok Ján Lunter.

Podľa hlavnespravy.sk, 7. 3. 2017 (krátené)

12
mar
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*