Molotov Ribbentrop 2016

K „Európskemu dňu spomienky na obete totalitných a autoritárskych režimov“

Vo vyhlásení Európskej komisie k „Európskemu dňu…“ stále badať pokus dať rovnítko medzi nacistické Nemecko a socialistický ZSSR, hoci, na rozdiel od minuloročného, sa autori tohtoročného vyhlásenia už hanbia otvorene obviňovať ZSSR z rozpútania 2. sv. vojny.  

Podstata vyhlásenia však zostáva zachovaná. Popiera sa fakt a význam porážky nacistického režimu a oslobodenia Európy Sovietskym zväzom, pretože, mnohé národy strednej a východnej Európy vraj naďalej znášali utrpenie nových totalitných režimov.

Dátum podpisu paktu Molotov – Ribbentrop (23. 8.) podľa EK vraj „znamenal začiatok jedného z najtemnejších období moderných dejín Európy“. Európska komisia teda vidí pakt Molotov – Ribbentrop, ale nechce vidieť Mníchovský diktát a ani pred ním uskutočnený anschluz Rakúska. Čo na to naši poslanci v Európskom parlamente? Ozvú sa? Čo na to diplomacia SR? Ozve sa?

Veľvyslanectvo RF k vyhláseniu EK uvádza, že „osobitne cynicky vyznievajú tieto vyhlásenia v roku, kedy si pripomíname 75. výročie začiatku Veľkej vlasteneckej vojny a 70. výročie ukončenia Medzinárodného vojenského tribunálu v Norimbergu, ktorý prvýkrát v histórii súdil osoby, zodpovedná za páchanie vojnových zločinov, zločinov proti mieru a ľudskosti a aj za rozpútanie Druhej svetovej vojny“.

Áno, tomuto všetkému dal kľúčovú a doposiaľ právne nikým nespochybňovanú známku Norimberský tribunál. Čiže jasne ním boli kvalifikovaní tí, ktorí sa v 2. sv. vojne postavili na stranu zla a aj na stranu dobra. ZSSR bol, tak ako my, obeťou nacizmu a fašizmu. Robenie z neho vinníka 2. sv. vojny je jednoznačnou falzifikáciou rozhodnutí medzinárodného Norimberského tribunálu. A aj popieranie Charty OSN, v ktorej sú výsledky vojny zakotvené.

Veľvyslanectvo RF tiež konštatuje, „že vakcína proti vírusu nacizmu, vyrobená aj na Norimberskom tribunáli, postupne začína slabnúť. Názorne je to vidieť na niektorých európskych krajinách. Otvorene sa v nich propagujú nacistické myšlienky a hodnoty, ožívajú a zdvíhajú hlavu radikálni nacionalisti“.

Na Slovensku stále platí: kto chce, nájde spôsob a kto nechce, nájde dôvod. Takto budeme nazerať na tých, ktorí tohtoročnú rezolúciu VZ OSN (zrodí sa asi v decembri) budú podporovať, ignorovať, či dokonca zamietať.

Bojovník

26
aug
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*