Noční vlci prídu, už majú víza

„Noční vlci“ prídu. Už majú víza

Ruskí motorkársky klub „Noční vlci“ už majú schengenské víza a podujatie „Cesty víťazstva – na Berlín“ sa teda uskutoční, vyhlásil člen klubu Andrej Bobrovskij.

Minulý rok sa potomkom víťazov kládli až fašistické prekážky aby sa mohli zúčastniť tohto podujatia pri príležitosti 70. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne. „Tohtoročná motojazda bude omnoho početnejšia, máme už v rukách schengenské víza“, povedal a poznamenal, že i tak očakávajú nové provokácie.

„Minulý rok sa všetci mohli presvedčiť, že naša misia je mierová. Je však pravda, že po našej tlačovej konferencii o pripravovanom motokrose sa v Poľsku opäť objavili publikácie provokačného charakteru. Strašia nami ľudí, no zbytočne. My vieme, ako sa naozaj správajú k ruským motorkárom nielen kolegovia z Katynského klubu, ale aj obyčajní ľudia v Poľsku, Česku, na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku. Všade nás dobrosrdečne vítajú tak motocyklisti, ako aj obyvatelia, ktorí prichádzajú s celými rodinami, aj veľmi zďaleka. A taktiež aktivisti mládežníckych organizácií, jednoducho občania sympatizanti“.

Oficiálna kolóna má mať podľa Bobrovského 40 motocyklistov, no s tými, ktorí sa budú na trase pridávať, zrejme dosiahne najmenej sto ľudí. Bobrovský osobitne zdôraznil, že nikto sa nechystá „zraňovať“ európske úrady sovietskou a ruskou symbolikou, Zástavu víťazstva však „vlci“ privezú.

„Oni sa neboja motorkárov, ale tej pravdy, ktorú nesieme. Lebo všetci uvidia, že my prichádzame s mierom a nie s vojnou, s rukou priateľstva, podávanou európskym susedom. Toto láme stereotyp o Rusku, ktorý vnucujú miestne médiá“, povedal Bobrovskij.

Podľa izvestia.ru, 8. 4. 2016

10
apr
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*