Noční vlci vo Svodníku, na Dukle, v B. Bystrici, Bratislave

Noční vlci prehrmia Európou. Pôjdu aj cez Slovensko, kde sa k nim pripoja desiatky našich motorkárov

Tradičnú jazdu venovanú 72. výročiu Víťazstva nad fašizmom – „Cesty Víťazstva – na Berlín!“ včera odštartovali členovia známeho ruského motorkárskeho klubu Noční vlci. V priebehu 2 týždňov precestujú z Moskvy do Berlína

Hlavné zástavky po ceste a tie najvýznamnejšie podujatia sú naplánované v týchto mestách: Moskva – Snegiri – Solovjevo – Smolensk – Katyň – Minsk – Chatyň – Brest – Varšava – Vroclav – Osvienčim – Banská Bystrica – Nitra – Budapešť – Bratislava – Brno – Praha – Děčín – Drážďany – Torgau – Seelow – Berlín. Motorkári v priebehu 16 dní precestujú viac ako 16 tisíc kilometrov. Predpokladaný celkový počet účastníkov vrátane európskych kolegov je 10 tisíc motorkárov.

Zámery a ciele tohto podujatia naši čitatelia určite dobre poznajú, takže ich asi netreba podrobne prezentovať. Ruskí motorkári pripomenú pamiatku všetkých obetí druhej svetovej vojny – vojakov a civilistov, ako aj tých, ktorí bojovali proti fašizmu a dočkali sa vytúženého víťazstva. Svoju púť Noční vlci tradične zavŕšia 9. mája v Berlíne – Zástavu Víťazstva prinesú do Treptower-parku a položia kvety a vence k pomníku Vojakovi – osloboditeľovi. Po celej ceste sa k nim budú pridávať miestni motorkári, ktorí ich na ich ceste podporia a budú v svojej krajine sprevádzať. Na Slovensku sa k nim plánujú pripojiť desiatky motorkárov a to nie len na ceste ale aj na sprievodných podujatiach. Tradične sa týchto podujatí zúčastňuje aj nemotorkárska verejnosť, ktorá pozdravuje vlkov aj popri cestách.

Na Slovensko prídu už zajtra. Čaká ich viacero zastávok a sprievodných podujatí. Predstavujeme našim čitateľom tie hlavné, na ktorých sa zúčastnia Noční vlci na Slovensku. Už zajtra sa uskutoční slávnostné kladenie vencov vo Svidníku (9.30. hod.) a na Dukle (10.30. hod). Potom 3. mája bude kladenie vencov k memoriálu SNP a pamätníku vojakom Červenej armády v Banskej Bystrice (14.00. hod.), kladenie vencov vo Zvolene (16.15. hod.). 8. mája – Kladenie vencov na Slavíne v Bratislave (14.30. hod.).

Hlavnespravy.sk, 28. 4. 2017

 

Videá sú súčasťou originálneho článku:  http://www.hlavnespravy.sk/nocni-vlci-prehrmia-europou-pojdu-aj-cez-slovensko-kde-sa-k-nim-pripoja-desiatky-nasich-motorkarov/984558

29
apr
2017

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*