Pozvánka do kina – Bitka o Sevastopoľ

Pozvánka do kina 

Bitka o Sevastopoľ 

Spoločnosť FOXX NEW MEDIA v spolupráci s CONTINENTAL FILM uvedú 1. septembra 2016 do slovenských kín koprodukčný rusko-ukrajinský film BITKA O SEVASTOPOĽ (BITVA ZA SEVASTOPOL).

Ide o skutočný príbeh legendárnej odstreľovačky Ľudmily Pavličenko, ktorý kritici označili za jeden z najlepších filmov o druhej svetovej vojne za posledné štvrťstoročie.

Jeho uvedenie v kinách vnímame ako významnú kultúrnu a spoločenskú udalosť nielen pre už spomínanú rusko-ukrajinskú koprodukciu, ale hlavne preto, že téma boja proti fašizmu je v súčasnej dobe rastúceho extrémizmu v Európe nesmierne aktuálna.

V obrovskom pretlaku americkej produkcie je nesmierne ťažké upriamiť pozornosť a záujem divákov na iné zahraničné filmové produkcie, a bez finančnej a mediálnej podpory je to takmer nemožné.

x x x

Ľudmila Pavličenko zastrelila pri obrane Odesy a Sevastopoľu 309 nepriateľov. Fail zachytáva nielen reálne udalosti, ale aj osobný život Ľudmily: nedocenenie otcom a lásku k trom mužom. Taktiež jej silné vlastenectvo, odvahu, tvrdosť, ale aj strach a skrytú ženskosť. Tieto charakteristiky napomohli hlavnej hrdinke, aby sa vo svojej dobe stala obdivovanou a populárnou a bola pozvaná do Bieleho domu, kde sa spriatelila s Eleanorou Roosevelt…

 

Upútavka na film: https://www.youtube.com/watch?v=qsjH7pqDlDU

Viac info o filme: http://www.csfd.cz/film/397973-bitva-o-sevastopol/prehled/

01
sep
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*