Snajperov pripravovalo na kyjevský Majdan Poľsko

Poľský europoslanec priznal:

Snajperov pripravovalo na kyjevský Majdan Poľsko

“Poľský poslanec Európskeho parlamentu (Janusz Korwin-Mikke) priznal, že snajperi na Majdane sa cvičili v Poľsku a vôbec nie v Rusku.  Pravda si preráža cestu na svetlo”, – napísal na Twitter splnomocnenec pre ľudské práva… Konstantin Dolgov.

“Ukrajinské úrady sa boja čestného vyšetrovania udalostí na Majdane, – zdôraznil Dolgov. – Ono by sa totiž preukázalo, že západní predstavitelia tam rozdávali nielen pirôžky.”

Korwin-Mikke, ktorý je aj prezidentským kandidátom vyhlásil, že snajperi, ktorí odstreľovali v Kyjeve tak demonštrantov, ako aj príslušníkov Berkutu (február 2014) boli vyškolení v Poľsku, uvádza RIA Novosti s odvolávkou sa na miestne médiá.

“Majdan – to je naša robota. Sedel som v Európskom parlamente vedľa ministra zahraničných vecí Estónska Urmasa Paeta. To on v rozhovore s vtedajšou diplomatkou EÚ Catherine Ashtonovou priznal, že na Majdane strieľali naši ľudia a nie ľudia prezidenta Ruska Vladimíra Putina alebo bývalého ukrajinského lídra Janukoviča”, – povedal politik. Títo teroristi podľa neho zlikvidovali na “Majdane” 40 demonštrantov a 20 policajtov (Berkut), aby vyprovokovali neporiadky.

(Poznámka redakcie – v Prahe v 89. Stačila na prevrat jediná fingovaná vražda “študenta”.)

Podľa vz.ru, 21. apríl 2015

21
apr
2015

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*