Trotli I. Matoviča a tiene fašizmu

Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová, známa tým, že sa na sociálnej sieti háda s prispievateľmi a blogermi, spustila na svojom facebooku ďalšiu vlnu kritiky poslancov NR SR za Smeru-SD, za to, že niekoľkí z nich hlasovali za návrh Mariána Kotlebu, v ktorom navrhol, aby parlament odsúdil konanie poslanca Petra Osuského za fyzické násilie na občanovi. Podľa pani Flašíkovej-Beňovej „poslanci sociálnodemokratickej strany, akou Smer-SD je, by nikdy nemali v NR SR hlasovať za akýkoľvek návrh fašistov, nacistov a extrémistov“

Príkre odsúdenie „fašistov a nacistov“ a tých poslancov Smeru-SD, ktorí hlasovali za ich návrh kríva na obe nohy. Pani Monika by si predovšetkým mala uvedomiť, že Ľudová strana Naše Slovensko nevstúpila do parlamentu ako fašistická strana a 209 779 voličov Mariána Kotlebu nie sú luza nainfikovaná fašistickou ideológiou, tak ako 46 860 voličov europoslankyne nie sú slepí obdivovatelia jej luxusných kabeliek.

Dodnes existuje množstvo definícií fašizmu, ale ani jedna nie je dostatočne komplexná a objektívna. Všetko závisí od politického pohľadu. Dnes je módne nazývať fašistami všetkých, ktorí sa vymykajú zo zaužívaného programového rámca štandardných politických strán, alebo ponúkanými radikálnymi riešeniami oslovujú verejnosť. Všetci tí, čo majú iné, hoci radikálnejšie názory na riešenie spoločenských neduhov sú fašisti či prinajlepšom extrémisti? Radikalizmus a extrémizmus nerovná sa fašizmus. Ak by platila takáto úmera potom by sme museli nazvať patologicky nenávistného Matoviča aj jedovitého Osuského fašistami. Občan Vaský sa mýli, Osuský nie je fašista aj keď to na istom zraze matovičových „trotlov“ vyslovil z presvedčenia, za čo mu liberál Osuský uštedril „forehandom“ ľavý hák na pravé líce.

Zdá sa, že liberálna poslanecká facka Flašíkovej-Beňovej neprekáža, prekáža jej odsúdenie tohto činu ako vystrihnutého z poslednej putiky, niekoľkými poslancami Smeru, ktorí zahlasovali podľa svojho svedomia i presvedčenia ako káže zákon. Pravdaže, možno sa pýtať, či sa má incidentom Petra Osuského zaoberať parlament alebo polícia, ale keď to už Marián Kotleba položil na stôl je namieste postaviť sa k problému morálne, bez politických predsudkov, aby sa politický zápas nezmenil na pouličné boje a na nenávistný súboj, v ktorom tečie krv.

Zaujímavé je, že pani europoslankyňa neodsúdila napadnutie aktivistky z Inštitútu ľudských práv „trotlami.“ Zakrvavená aktivistka Alena Krempaská skončila v nemocnici po verbálnom a fyzickom útoku, ktorému možno bez rozpakov prisúdiť epiteton „fašistický,“ pretože ho motivovala politická nenávisť podobne ako nacistickú soldatesku pri napádaní židov v Berlíne za oných čias. Pani europoslankyňa, prečo sa nezastanete zbitej ženy ako vaši kolegovia zo Smeru a prečo nepriamo súhlasíte s fackou istého poslanca NR SR občanovi Vaskému, ktorý vás na svojom internetovom videu nežne nazval Mončičkou? Namiesto toho zabíjate čas na sociálnej sieti vypisovaním o svojich súkromných starostiach, že musíte sama vynášať škatule s kabelkami a lodičkami zo svojho domu z dôvodu jeho rekonštrukcie. Kohože to zaujíma?

Ak sa v našej spoločnosti vyskytuje extrémizmus, treba ho nekompromisne odhaľovať, pomenovať ho na ulici i v parlamente. Tam predovšetkým. Hrubé verbálne útoky, urážky a obviňovanie politických oponentov bez dôkazov nie je nič iné ako extrémizmus, ktorý už prerastá do pouličných šarvátok. Ak si dáme trochu námahy a začneme pozorne sledovať dianie v našom zákonodarnom zbore, prídeme na to, že nenávisť a politický rasizmus nešíri Kotleba, ale ktosi iný, kto si nevyberavým spôsobom lieči frustráciu z toho, že nedokázal zostaviť vládu. Chcete sa k ním pridať pani Monika?

Ľudovít Števko, hlavnespravy.sk, 8. 9. 2016

10
sep
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*