Učiteľov vraj treba preškoliť

Reportáž v RTVS: Učiteľov treba preškoliť, aby mali tie “správne” názory

Verejnoprávna televízia priniesla divákom neobjektívnu reportáž o údajnom extrémizme a radikálnych názoroch v radoch učiteľov. V reportáži boli oslovení dvaja kontroverzní aktivisti napojení na mimovládky platené zo zahraničia, ktorí tvrdili, že učiteľov treba preškoľovať , aby mali tie “správne” názory.

Neobjektívnu reportáž bez názorových oponentov pripravila redaktorka Katarína Jánošiková:

“Séria diskusií Zabudnuté Slovensko, ale aj učebnica ako bojovať s konšpiračnými teóriami, to sú príklady ako sa aktivisti z neziskových organizácií pokúšajú hovoriť s mladými ľuďmi o extrémizme. Nie vždy sú však iba študenti kto sa prikláňa k radikálnym názorom,” povedala redaktorka v úvode svojej reportáže.

Následne bol oslovený Jaroslav Naď z mimovládnej organizácie platenej aj z rozpočtu USA:

“Niektorí učitelia jednoducho takúto diskusiu potrebujú, pretože veľa krát zdieľali informácie, ktoré sú vyslovene konšpiračného charakteru, klamlivé informácie, nie kvôli tomu, že by to chceli robiť, ale veľakrát to bolo vyslovene z nevedomosti,” myslí si Naď.

Ďalší vystupujúci v reportáži bol kontroverzný aktivista a stredoškolský učiteľ Juraj Smatana:

„S nimi naozaj treba diskutovať, ale v prvom rade treba zmeniť podmienky, v akých tí učitelia pôsobia,“ tvrdí Smatana.

Podľa redaktorky Jánošikovej sú učitelia slabo finančne ohodnotení a nároky na nich sa zvyšujú, preto ich frustrácia údajne ústi do spochybňovania systému a ľahko skĺzajú k radikálnym názorom. Učitelia by podľa redaktorky mali študentov učiť jasné fakty a zároveň ich nasmerovať pri vytváraní si hodnotového rebríčka.

Taktiež Juraj Smatana si myslí, že škola by mala formovať názory študentov. Zároveň skritizoval ministerstvo školstva kvôli tomu, že vytvára nový predmet brannú výchovu a hodinu dejepisu navyše bez preškolenia učiteľov:

“Tak ako to urobilo ministerstvo, že navýšilo počet hodín a vytvorilo nový predmet bez metodickej podpory, bez materiálov, bez školení, tak to je naozaj nesystémové opatrenie.”

Redaktorka Katarína Jánošiková na záver skonštatovala, že neziskové organizácie chcú ísť opäť do škôl.

Ak si niekto myslel, že časy totalitné, kde musel každý “písať červeným perom”. sa skončili, tak je na veľkom omyle. Tentoraz sa pod rúškom boja proti extrémizmu a konšpiračným teóriám začínajú opäť preškoľovať učitelia, aby mali tie “správne”, pro-západné a eurohodnotové názory.

Podľa hlavnespravy.sk, 9. 7. 2017

13
júl
2017

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*