Ukrajina je v panike

Ukrajinu zachvátila panika: Rusko a Malajzia začali vlastné vyšetrovanie tragédie Boeingu

Stretnutie prezidenta RF V. Putina a malajzijského premiéra Najiba Tun Razaka na pôde samitu Rusko – ASEAN v Soči vyvolalo paniku medzi mocnými Ukrajiny. Dvaja lídri sa totiž dohodli na skoordinovaní vyšetrovania nad Ukrajinou zostreleného Boeinga.

Tun Razak po stretnutí s V. Putinom skonštatoval progres v záležitosti Boeingu, ktorý bol zostrelený nad Donbasom. „Zbadal som, že sme urobili pozitívne kroky na ceste k spravodlivosti pre rodiny a obete MN17, keď sme s ruským prezidentom odsúhlasili, že naše ďalšie kroky budú určené po tom, ako budú oznámené výsledky vyšetrovania Spoločnej vyšetrovacej skupiny v októbri“, hovorí sa vo vyhlásení.

Malajzijský premiér tiež vyzval všetky strany nepodliehať špekuláciám a nerobiť predčasné závery. Spolu s tým minister dopravy Malajzie zaslal list holandskej vyšetrovacej komisii, v ktorom je žiadosť zapojiť do vyšetrovania ruských expertov.

Ukrajinský minister zahraničia Pavel Klimkin zatelefonoval štátnemu tajomníkovi USA J. Kerrymu a vyžaloval sa, že Rusko už dostalo na svoju stranu Malajziu. Klimkin nástojčivo požaduje prijať opatrenia na zamedzenie spoločného vyšetrovania Malajziou a Ruskom.

Podľa IA Antifašist.ru, 25. 5. 2016

26
máj
2016

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*