USA neprerazia ruskú PVO

Il Giornale: US Air Force nedokážu prejsť ruskou PVO

Americká výzbroj je absolútne nevhodná na vedenie vojny s Ruskom a Čínou, nakoľko Pentagon si prispôsobil svoju vojnovú mašinériu len na afganskú a irackú kampaň. Vzdušné sily týchto štátov nevzdorovali US Air Force, píše Il Giornale.

Taliansky list píše, že americké lietadlá sa jednoducho nedokážu ani len priblížiť na vzdialenosť zásahu ruskej PVO, uvádza Russia Today.

„Vojenská prevaha Washingtonu sa rozpúšťa pred očami, meniac sa na fatamorgánu“, citujú Taliani doklad Centra strategických štúdií a rozpočtových hodnotení USA. V správe sa hovorí, že Pentagon málo investuje do výzbroje ďalekého dosahu, keďže dal prednosť riešiť problémy silami rýchleho zásahu.

„Ak sa vojna medzi Moskvou a Washingtonom začne, americká výzbroje sa stane nevhodnou na ničenie nepriateľa z bezpečnej vzdialenosti“, hovorí autor článku.

Il Giornale cituje vyhlásenia amerických generálov. 96 percent zbraní, objednaných Pantagonom od roku 2000 má rádius ničenia 80 km. Vojaci sa sťažujú, že Kongres presne vyčleňoval prostriedky na operácie v Afganistane, v Iraku, v Líbyi, kde boli letecké sily protivníka nevýznamné. Na výzbroje ďalekého dosahu sa však prostriedky nenašli.

Rusko a Čína majú mocné PVO, ktoré nepriateľské lietadlá a rakety neprepustia, uzatvára autor.

Podľa 24smi.org, 3. júl 2015

03
júl
2015

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*