Vojna sa začne v septembri?

„Neobanderovská chunta“ naplánovala skončenie „protiteroristickej operácie“ (čiže občianskej vojny s Novoruskom-Donbasom) na koniec augusta. Strategickú úlohu, čo je ovládnutie ukrajinsko-ruskej hranice, však nezvládla. Naopak, sama sa dostala do „kotla“.

Vo výsledku sa kyjevskí (alebo americkí) generáli rozhodli vykašlať na hranicu a vydali sa cestou rozseknutia doneckého a luganského zoskupenia domobrany Novoruska. Práve o tom sú momentálne tvrdé boje!

Lenže pri odhalenej hranici môže trestná výprava opäť padnúť do „kotla“, nakoľko sa ocitne medzi dvomi ohňami. Ak sa to udeje, Kyjevu krachne ďalšia strategická úloha.

Kto bude za to vinný? Banderovská chunta asi nie, nakoľko podľa praxe jej doterajšej ukrlogiky, ona nie je vinná v ničom. Krach sa teda bude dať opäť zvaliť na zasahovanie Ruska – čo je aj dôvod na rozpútanie vojny s ním. Dôvod je to vážny, no, otázkou je, či dá naň súhlas Washington?

V tlači sa objavovali informácie, že celú „protiteroristickú operáciu“ riadil Andrej Parubij, bývalý šéf Rady národnej bezpečnosti Ukrajiny, ktorému bola v detstve diagnostikovaná ľahká rozumová nedostatočnosť. No a domobranci hovoria, že práve jeho strategické videnie sa stalo základom trestnej operácie, vrátane operácie na hraniciach. Lenže Parubij je aj otcom-zakladateľom nacionalistickej strany Sloboda Olega Ťjahniboka. A tak, asi pri mnohom nebol iniciátor, skôr bol len vykonávateľ.

Majdan vo februári riadil americký veľvyslanec v Kyjeve Jeffrey Payette, čiže riadil aj Parubija. Teraz sa dá na neho všetko zvaliť.

V scenári, ktorý vyjavil šedivý kardinál Washingtonu Zbigniew Brzezinski, vojna na Ukrajine musí byť následkom vpádu Ruska: odrazenie tejto zákernej agresie už v máji… Lenže vojna na Ukrajine beží, no vpádu Ruska stále niet.
Rusko sa zachovalo práve opačne. Priam demonštračne odviedlo svoje vojská od štátnej hranice s Ukrajinou. Ale neobanderovci vojnu na Donbase napriek tomu rozpútali; neobanderovská „Jednotná Ukrajina“ bojuje dnes s Donbasom, a Rusko stojí vedľa. (Michodom, rozkaz o vstupe mierotvorného kontigentu na Ukrajinu bol podľa sluchov, pripravený na júl, no prezident Putin ho v poslednom momente nepodpísal.)
Zdá sa, že Washingtonu zostáva v tejto situácii jediné: sám musí vyhlásiť Rusku vojnu (hlasom svojho satelita – ukrajinského prezidenta), keď to sa samo nechce dostaviť do vojny.

Hotové je na to už všetko: informačná príprava je uskutočnená – „obraz nepriateľa“ je z Ruska vytvorený, o vojne sa rozkričali už aj všetky majdanovské a západné médiá, čiže zostáva už len tá prostá formalita: vyhlásiť vojnu.

Samozrejme, Washingtonu by sa veľmi žiadalo aj formálne zvaliť vinu zodpovednosti za začiatok vojny na Rusko, no keďže to sa nijako nechce dostaviť do vojny, bude treba opäť využiť Porošenkove služby. Potom sa s týmto murínom naloží tak, ako sa nakladá so všetkými murínmi.

Kedy sa to dá očakávať? Niekedy v septembri, keď sa „protiteroristická operácia“ začne rozpadať a následky toho začnú byť úplne rukolapné. Vtedy bude treba vysvetliť zavedenie do Novoruska zahraničných vojenských kontingentov zo štátov NATO, aby sa postavili „ruským vojskám, ktoré vtrhli na Ukrajinu“, ktoré tam akože prídu zastaviť „protiteroristickú operáciu“.

Zámienkou sa napríklad stane „rozbitie ukrajinskej delostreleckej batérie“ Ruskom, na Donbase je ich veľa. Mimochodom, Kyjev už Rusko neraz obviňoval z obstreľovania svojho územia.

Podľa topwar.ru, 12. august 2014

12
aug
2014

Komentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.
*